Petek içlerinde biriken ve balçık kıvamına geldiği için suyun geçmesini önleyen birikintileri temizlemek için sadece su kullanmak, zaten su geçmediği için peteklerin alt kısmı ısınmadığı düşünülürse hiçbir işe yaramayan vakit kaybından başka bir şey değildir. Bazı tesisatçılar temizlik işlemlerinde sadece su kullandığından övgüyle bahsetse de, suyun nüfuz etmemesinden kaynaklı bir tesisat sorunu sadece su kullanarak gidermeye çalışmak mantıksızdır. Bu yüzden Erzurum petek temizliği servisimiz çeşitli temizlik ürünleri kullanmakta, petek diplerinde biriken pisliği balçık olarak temizlemek yerine bu maddeleri suda çözerek tahliye etmektedir.

Petek temizliği işlemi nasıl yapılıyor?

Ev ve işyerinizde ki ısıtma sistemin petek temizliğini yapan Erzurum petek temizliği servisimizin yıkama makinaları, tesisata yüksek basınç uygulamadan yani basınç kaynaklı arıza risklerini ortadan kaldırarak temizlik yapar. Petek temizleme makinalarımız petekleri yıkarken suyun yönünü devamlı değiştirerek, iç bölümde oluşan çalkalama etkisi sayesinde tüm yüzeylere nüfuz etmesini sağlar. Durulama işleminde de aynı şekilde çift yönlü su veren bu makinalar, durulama suyunu petek içlerindeki tüm yüzeylere ulaştırır. Böylece derinlemesine temizlenen petekler aylar boyunca yüksek verimlilikle ısınma imkânı sunar.Üretilen ısının büyük bölümünün boşa gitmesi sebebiyle ısınma konforunuzu düşüren bu problem, ısınmak için her ay daha da fazla harcama yapmanıza neden olur.Erzurum petek temizliği servisimizin profesyonel tesisat çözümleriyle bu problemden zahmetsizce kurtulabilir, daha düşük faturalar öderken kış boyunca rahatça ısınmanın konforunu yaşayabilirsiniz.

Petek temizleme işlemi nasıl yapılıyor? Isıtma sisteminizin petek temizliği kısa sürede ve bu iş için geliştirilen ithal yıkama makinalarıyla yapan Erzurum petek temizliği servisimiz, eskiden olduğu gibi petekleri tesisattan sökmekle uğraşmaksızın temizlik işlemini dakikalar içinde bitirir. Yerden ısıtma sistemlerinden kalorifer ve kombilere kadar şebeke suyu kullanan tüm sistemlere uygulanabilen petek temizleme yöntemimiz, ısı kayıplarına sebep olan tüm petek içi birikintilerin tesisattan zahmetsizce tahliye edilmesini sağlar.

Merkezi ısıtma sistemlerindeki binadaki tüm petekleri tek yerden bağlanan petek temizleme makinasıyla, mümkün olan en pratik şekilde temizliyoruz. Tüm petekleri tek tek sökmediğimiz için temizlik işlemi için saatlerce zaman ve yoğun iş gücü gerekmemekte, bu sayede hizmet için yüklü faturalar ödemenize de gerek kalmamakta. Hizmetlerimiz makul fiyatlarıyla her bütçeye uygundur.