Erzurum Bosch Kombi Servisi olarak bünyemizde Bosch kombi bakımı, kombi arıza teşhis ve onarım, kombi montajı ve radyatör petek temizleme hizmeti vermekteyiz.

2 Adet Yatık T  Uyarısı

Bu uyarı, kombi ilk çalıştığında yada kış konumuna alındığında yoğuşma sifon fonksiyonu devreye girdiğini belirtir. Kombi cihazınızda herhangi bir hata yoktur. Bu şekilde bir süre çalıştırmaya devam edin, uyarı ikazı kapanacaktır.

Lo Uyarısı

Bu uyarı kombi cihazınızda “Çocuk Kilidi” açık olduğunu belirtir. Kilit (Lock) tuşuna basılı tutarak çocuk kilidini kapatabilirsiniz.

A7 Arıza Kodu

Bu arıza kodu, sorunun NTC sensöründe olduğunu belirtir. Musluk suyu sıcaklık sensörünü ve kablosunu kontrol edin. Sorun devam ediyor ise Uzman Bosch servis ekibimizle iletişime geçiniz.

A8 Arıza Kodu

Bu arıza kodu kombi cihazınızın BUS iletişiminde sorun olduğunu belirtmektedir. Bus bağlantı kablolarını ve termostatı kontrol edin. Sorun devam ediyor ise Uzman Bosch servis ekibimizle iletişime geçiniz.

B1 Arıza Kodu

Bu arıza kodu kombi cihazınızın kod anahtarının cihaz tarafından algılanmadığı durumlarda ortaya çıkar. Bu durumda Uzman Bosch servis ekibimiz ile iletişime geçiniz..

B2 veya B3 Arıza Kodu

Bu arıza kodu kombi cihazınızın elektronik kartında arıza olduğunu belirtmektedir. Cihazınızın elektronik kartının değişmesi yada tamir edilmesi gerekmektedir. Uzman Bosch servis ekibimiz ile iletişime geçiniz..

C6 Arıza Kodu

Bu arıza kodu kombi cihazınızın fan motorunda arıza olduğunu belirtmektedir. Kombi cihazınızın fan motorunun değişmesi ya da tamir edilmesi gerekmektedir. C6 arızasının bir başka sebebi de düşük elektrik voltajından olabilir. Uzman Bosch servis ekibimiz ile iletişime geçiniz.

CC Arıza Kodu

Bu arıza kodu kombi cihazınızın dış hava sensörünü algılayamamasından kaynaklanmaktadır. Dış hava sensörünü ve bağlantı kablosunu kontrol edin. Sorun devam ediyor ise Uzman Bosch servis ekibimizle iletişime geçiniz.

D3 Arıza Kodu

Bu arıza kodu kombi cihazınızın 8 – 9 köprüsünün eksik olduğunu veya harici sıcaklık limitörünün devreye girmiş olduğunu belirtir. Soket yerine oturmamış olabilir kontrol edebilirsiniz. Sorun devam ediyor ise Uzman Bosch servis ekibimizle iletişime geçiniz.

D5 Arıza Kodu

Bu arıza kodu kombi cihazınızın harici sıcaklık sensörünün arızalı olduğunu belirtmektedir. Uzman Bosch servis ekibimiz ile iletişime geçiniz.

E2 Arıza Kodu

Bu arıza kodu kombi cihazınızın gidiş suyu sıcaklık sensörünün arızalı olduğunu belirtmektedir. Uzman Bosch servis ekibimiz ile iletişime geçiniz.

E9 Arıza Kodu

Bu arıza kodu kombi cihazınızın STB emniyet termostatı  arızalı olduğunu yada  emniyet şalterinin devreye girmiş olduğunu belirtir. Uzman Bosch servis ekibimiz ile iletişime geçiniz.

EA Arıza Kodu

Bu arıza kodu kombi cihazınızın gaz girişinin yetersiz olduğunu  veya hiç gaz girişi olmadığını belirtir.
Gaz olup olmadığını, bağlantısını vanalarını, ateşleme elektrodu ve kablosunu kontrol edin. Sorun devam ediyor ise Uzman Bosch servis ekibimizle iletişime geçiniz.

F0 Arıza Kodu

Bu arıza kodu kombi cihazınızın anakart arızası olduğunu belirtir. Reset tuşuna 5 saniye basılı tutunuz. Kombi cihazınız düzelmez ise Uzman Bosch servis ekibimizle iletişime geçiniz.

F1 Arıza Kodu

Bu arıza kodu kombi cihazınızın anakart arızası olduğunu belirtir. Cihazınızın anakartının değişmesi ya da tamir edilmesi gerekmektedir. Uzman Bosch servis ekibimiz ile iletişime geçiniz..

F7 Arıza Kodu

Bu arıza kodu kombi cihazınızın kapandığı halde alev algılanmaya devam ettiğini belirtmektedir. Cihazınızı kapatıp Uzman Bosch servis ekibimiz ile iletişime geçiniz.