Erzurum ECA Kombi Servisi olarak, ECA kombi bakımı, kombi arıza teşhis ve onarım, kombi montajı ve radyatör petek temizleme hizmeti vermekteyiz.

Confeo Digital

t1 Arıza Kodu : Cihazda fazla ısınma meydana gelmiş ve kombi kendini kullanıma kapamış. Bir süre beklemeniz gerekir. Belirli bir süre sonunda kombi düzelmiyor ise aşırı ısı termostat sorunu olabilir. Servisi arayınız.

t2 Arıza Kodu : Baca gazı sıcaklığında aşırı artış meydana gelmiş. Kombiye müdahale etmeden confeo digital servisiyle irtibata geçiniz.

Confeo digital kombi kodları, Confeo digital hata kodları

Confeo digital arıza kodları

t3 Arıza Kodu : Peteklere sıcaklık gitmesinde etmen olan ntc sensöründe hata meydana geldiğini gösteren t3 arızası göstergede belirdiği zaman kaloriferlerden verim almamanız söz konusudur. Bu arızanın giderilmesi için servis ile görüşmeniz gerekir.

t5 Arıza Kodu : Kombinin sıcak su akıtmasında etmen olan birçok parça vardır. Fakat t5 hata  kodu ekranda belirdiği sırada sıcak su akmasında görev alan ntc sensöründe arıza meydana gelmiş, ve cihazın bu sebeple de sıcak su vermediğini anlayabiliriz. Yapılması gerekli olan işlemler için teknik servis ile irtibata geçiniz.

t6 Arıza Kodu : Confeo digital kombilerde t6 uyarısı baca gazı sensöründe problem yaşandığını belirten koddur. Baca gazı sensörünün devresi açık kalmış, yada sensör kısa devre yapmış olabilir. Eca kombi servisiyle irtibata geçip yardım almanız gerekir.

t7 Arıza Kodu : Prosestat kısa devre yapmış ise ekranda t7 hata kodu görünür. Hava prosestatı kombinin hava akışını sağlayan parçalardan bir tanesidir. Kombiye reset atın ve bir süre bekleyin. Düzelmez ise servis çağırmanız gerekir.

E1 Arıza Kodu : Cihaz ateşleme denemesinden sonra cihazda alev oluşmamış ve kombi kendini kilitlemiş. Cihaza birkaç kez reset atınız. Resetten sonra düzelmiyor ise gaz grubunda, kartında veya iyonizasyonunda arıza meydana gelmiş olabilir. Eca kombi  servisinden destek almanız gerekir.

E2 Arıza Kodu : Cihazın alevlenmesinde sorun var. Yanlış alevlenme yapıyor. Kombiye üst üste üç defa reset atınız. Düzelmez ise iyonizasyon, elektrot yahut alev hissedici problemli olabilir. Aynı şekilde kombinin kartınada zarar gelmiş olabilir. Eca teknik servisiyle irtibata geçiniz.

E3 Arıza Kodu : Kombi çok fazla hararet yapmış ve bu sebeple de limit termostat yani aşırı ısı termostatı devreye girerek kombiyi kullanıma kapamış. Bir süre bekleyiniz. Düzelmez ise servis ile iletişime geçiniz.

E4 Arıza Kodu : E4 arıza kodu diferansiyel hava basıncında sorun olduğu anlamına gelmektedir. Hava prosestatı kontakları açık kaldığından dolayı kombide bu arıza kodu belirir. Servis tarafından sorunun çözümü için müdahale edilmesi gerekir.

E5 Arıza Kodu : Confeo digital kombilerde hava basınç anahtarı (diferansiyel) arızalı anlamına gelen koddur. Hava prosestatında kısa devre meydana gelmiş olabilir. Servisi arayarak yardım talebinde bulununuz.

d1 Arıza Kodu : Alev sisteminde sorun olduğu anlamına gelmektedir. Kombi alev alırken sorun yaşıyor demektir. Bu sayede cihazdan herhangi bir işlevi yerine getirmesi beklenemez. Eca kombi servisi çağrı merkezini arayarak sorunun çözümü hakkında yardım isteyiniz.

a1 Arıza Kodu : Kombiye girişi olan voltajlarda düşme olduğunu belirten hata kodudur. Cihaza gelen voltaj düşük olduğundan kombi bir süreliğine çalışma sergilemeyebilir. Bir süre sonra kombi eski çalışmasına geri dönecektir. Fakat bu arıza sık sık tekrarlanırsa kombi elektronik kartına yani beynine zarar verebilir. Kombi regülatörü kullanarak voltajı düzene sokabilir, cihazın arıza yapmasını önleyebilirsiniz.

p1 Arıza Kodu : Kombinin su basıncının düşük olduğunu belirten koddur. Kullanıcı kombinin alt tarafında bulunan doldurma musluğunu açarak cihazın kalorifer devresi su basıncını 1-2 bar arasına gelene kadar su basmalıdır. Daha sonra kombi düzenli çalışmasına geri dönecektir.

y1 Arıza Kodu : Confeo digital kombilerde gaz valfinin devreye giriş esnasında sorun yaşadığını bildiren arıza kodudur. Gaz valfi hasar görmüş ya da bağlantılarında sorun meydana gelmiş olabilir. Eca kombi servisinden yardım istemelisiniz.

C1 Arıza Kodu : Elektronik kart tüm parçalarla iletişimi kesmiş, onlara ne görev yapmasını söyleyemiyor. Bu sebeple de kombiden verim alınamıyor. Kartın bağlantıları kopmuş veya kart tamamen zarar görmüş olabilir. Servis tarafından görülmesi gerekir. (0216) 318 43 01.

Calora

T1 Arıza Kodu : Eca calora kombide aşırı ısınma hatasıdır. Bu durumda pompa sıkışmış veya arıza yapmış olabilir. Eca kombi servisini aramanız gerekmektedir.

T2 Arıza Kodu : Baca gazı sensörünün gereğinden fazla sıcaklık hatası verdiğini belirten hata kodudur. Bu durumda tüketici olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmamaktadır. Eca calora servisini aramalısınız.

T3 Arıza Kodu : Merkezi ısıtma sensöründe sorun olduğunda calora kombi ekranında bu hata kodu görünmektedir. Bu durumda sensör değişimi gerekmektedir. Eca kombi servisini arayarak yardım isteyiniz.

Calora kombi kodları, Calora arıza kodları nelerdir

Calora kombi hata kodlarının anlamları

T5 Arıza Kodu : Calora kombide T5 hata kodu, sıcak su sensöründe problem olduğunu belirtmektedir. Bu arıza kodu kombi ekranında belirdiyse cihazdan sıcak su alamazsınız. Bu durumda sensör değişimi gerekmektedir. Bunun için eca servisini aramanız gerekmektedir.

T6 Arıza Kodu : Calora kombide baca gazı sensörünün hata verdiğini belirten arıza kodudur. Baca çekişi yetersiz yada baca tıkanmış olabilir. Bu durum sebebiyle sensör arıza veriyordur. Sorunun hem tespiti hemde çözümü için eca kombi servisini aramalısınız.

T7 Arıza Kodu : Dış hava sıcaklık sensörü arıza yapıp görevini gerçekleştiremediği zaman, calora kombi ekranında bu arıza kodu görünmektedir. Tüketici olarak yapabileceğiniz işlem yoktur. Eca kombi servisine (0216) 318 43 01 numaralı telefondan ulaşıp yardım almanız gerekmektedir.

E1 Arıza Kodu : Calora kombi ekranında E1 arıza kodu belirdiyse, cihazdan hiçbir şekilde verim alamazsınız. Çünkü bu arıza kodu kombinin ateşlemeyi yapamadığını belirtmektedir. Kombinin gaz vanalarının kapalı olup olmadığını kontrol ediniz. Açık konumda ise, kombinizi kapatıp tekrar açınız (resetleyiniz). İşlem sonrasında calora kombi ekranında hâlâ aynı uyarı var ise, ana kart, iyonizasyon, ateşleme elektrotları veya gaz grubunda sorun olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumda eca kombi servisinden yardım almalısınız.

E2 Arıza Kodu : Calora kombinin ateşleme yaptığını fakat alevi algılamadığını belirtir. Bu durumda ana kart zarar görmüş diyebiliriz. Ana kartın tamiri yada değişimi gerekmektedir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda calora kombi servisini aramalısınız.

E3 Arıza Kodu : Cihazda çok fazla ısınma sorunu olduğunda ekranda bu uyarı kodu belirmektedir. Bu durumda pompa ya sıkışmış yada arıza yapmış, filitreler pislik ile tıkanmış, yada üç yollu vana konumunu değiştiriyor diyebiliriz. Cihaza müdahele etmeden direkt olarak eca kombi servisini aramanız gerekmektedir.

E4 Arıza Kodu : Calora kombide beliren E4 arıza kodunun açıklaması hava basıncının anahtar ikazında problemin olmasıdır. Eca kombi servisiyle görüşüp bu konu hakkında yardım almanız gerekmektedir.

A1 Arıza Kodu : Cihaza gelen voltajın düşük olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda kombinin çalışmadığını söyleyebiliriz. Kombi bir süre sonra düzelebilir. Yalnız sorun sıklıkla yaşanıyor ise önerimiz regülatör cihazının kullanılmasıdır. Regülatör cihazı kullanılmazsa eğer kombinin elektronik kartında sorun olabilir.

C1 Arıza Kodu : Elektronik kartta sorun olduğu ve bilgi alınamadığını belirten hata kodudur. Bu durumda kart parçaları yönetmez. Arızalı da olabilir, bağlantılarında kopmada meydana gelmiş olabilir. Sorunun çözümlenmesi için Eca Calora servisini aramalı ve yardım talebinde bulunmalısınız.

D1 Arıza Kodu : Calora kombinin ateşleme sonrasında alev alma sırasında arızaya geçtiğini yani alevlenme devresinde problem yaşandığını belirten hata kodudur. Sorun ya elektrotlarda yada iyonda olabilir. Bu durumda cihaza müdahele etmemeli ve calora kombi servisini aramalısınız.

P1 Arıza Kodu : Cihazın çalışması için gerekli olan suyun azaldığını yada bittiğini belirten hata kodudur. Bu durumda su basıncını göstergeden kontrol ederseniz 0.3 bar seviyesinin altında olduğunu göreceksiniz. Kombinin alt kısmında yer alan dolum vanasını açın kombi basıncında ilerleme olacaktır. Basınç değeri 1,5 barı bulduğunda dolum vanasını kapatın. Calora kombi bu işlem sonrasında ekranında yer alan  P1 arıza kodunu silecek ve çalışmaya devam edecektir.

Y1 Arıza Kodu : Calora kombinin gaz valfinde sorun olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda yani cihaz ekranında bu hata kodu yer aldığında  kombi ateşlemeyi sağlamaz. Bu nedenle de sizin Eca calora servisini aramanız yardım istemeniz gerekmektedir.

 

Calora Digital

T1 Arıza Kodu : Kombinin çok fazla ısındığını belirten hata kodudur. Pompa sıkışmış veya arıza yapmış, üç yollu vana konum değiştirmiyor veya filitreler tıkalı diyebiliriz. Bu durumda cihaza müdahele etmeden calora digital kombi servisini aramalısınız.

T2 Arıza Kodu : Baca gazı gereğinden fazla sıcaklık uyarısı verdiğinde calora digital kombi ekranında bu hata kodu belirmektedir. Vakit kaybetmeden Eca calora digital kombi servisini aramalı ve yardım istemelisiniz.

T3 Arıza Kodu : Kaloriferlerin ısınması için görevde olan sensörde sorun olduğunda, calora digital kombi ekranında bu uyarı kodu yer almaktadır. Bu süreç içerisinde petekleriniz ısıtma yapmaz. Servis müdahalesi gerektiği için Eca kombi servisini aramalısınız.

Calora Digital kombi kodları, Calora digital hata kodları

Calora digital arıza kodlarının anlamları

T5 Arıza Kodu : Sıcak su alınması için görev yapan sensörde sorun olduğunda, kombi ekranında bu hata kodu belirir. Bu durumda sıcak su alamazsınız. Çünkü sensör değişimi gerekmektedir. Eca servisini aramalı ve yardım istemelisiniz.

T6 Arıza Kodu : Calora digital kombi ekranında T6 arıza kodu var ise, baca gazı sensöründe problem olabilir ya da baca tıkalı ise kombi bu uyarıyı verebilir. Sorunun nedeni bacadan kaynaklı olduğu için vakit kaybetmeden Eca kombi servisini aramanız gerekmektedir.

T7 Arıza Kodu : Calora digital kombi ekranında T7 arıza kodu varsa dış hava sıcaklık problemi anlamına gelir. Bu durumda tüketici müdahalesi olmaz. Eca kombi servisinden yardım almalısınız.

E1 Arıza Kodu : Calora digital kombinin ateşlemeyi başarı ile yapmadığını belirten uyarı kodudur. Bu durumda kombinin iyonizasyonunda, ateşleme elektrotlarında, gaz valfinde veya elektronik kartında sorun olabilir. Eca servisini aramalı bu konuda yardım talebinde bulunmalısınız.

E2 Arıza Kodu : E2 arıza kodu calora digital kombinin alev aldığı zaman yanlış alev uyarısı verdiğini anlatmaktadır. Böyle bir durumda kombiden verim beklenilmez yani kombi çalışmaz. Elektronik kartta sorun olabilir. Sorunun çözümü için Eca kombi servisiyle görüşmelisiniz.

E3 Arıza Kodu : Bu uyarı kodu kombi ekranında belirdiyse, aşırı sıcaklık kitlenmesi olmuş demektir. Kısacası cihaz kendini bloke etmiş çevrim dışı olmuştur. Bu durumda üç yollu vana konum değiştirmiyor, pompa arızalı yada filitrelerde tıkanma söz konusu olabilir. Eca kombi servisini aramalı, bu konuda teknik destek ve yardım almalısınız.

E4 Arıza Kodu : Calora digital kombide hava basınç anahtar problemi olduğunu belirten hata kodudur. Böyle bir durumda cihaza müdahele etmemeli Eca kombi servisini (0216) 318 43 01 numaralı telefondan aramalısınız.

A1 Arıza Kodu : Cihaza gelen voltajın yeterli seviyede değilde düşük olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda cihaz verim sağlamaz. Belirli bir süre sonra çalışabilir. Yalnız bu durum sıklıkla yaşanıyor ise cihazın elektronik parçaları zarar görebilir. Bunun için ise önerimiz voltaj düzenleme görevi olan regülatör cihazı kullanmanızdır. Regülatör hakkında bilgi ve yardım için Eca kombi servisini arayabilirsiniz.

C1 Arıza Kodu : Calora digital kombi ekranında C1 arıza kodu varsa, elektronik karttan bilgi alınamıyor aynı zamanda kart parçaları yönetmiyor diyebiliriz. Bu durumda ya kart arızalanmıştır yada bağlantılarında sorun vardır. Eca kombi servisiyle görüşmeli bu konuda yardım istemelisiniz.

D1 Arıza Kodu : Kombinin alevleme sırasından devreden çıkarak verim sağlamadığını belirten uyarı kodudur. Böyle bir durumda tüketici olarak cihaza müdahele etmemelisiniz. Sorun iyonizasyonla alakalı yada elektrotlarla alakalı olabilir. Eca servisini aramalısınız.

P1 Arıza Kodu : Calora digital kombinin çalışması için gerekli olan suyun yetersiz olduğunu belirten uyarı kodudur. Kombi ekranında bu uyarı kodu belirdiğinde basınç göstergesinin 0.3 barın altında olduğunu görürsünüz. Kombiye su basmak için cihaz altında yer alan doldurma musluğunu açın ve kombi basıncı 1.5 bar seviyesine gelene kadar musluğu kapatmayınız. Kombi basıncı istenilen değere ulaştığında kombi çalışmaya devam edecek ve ekrandaki P1 uyarı kodu silinecektir.

Y1 Arıza Kodu : Gaz valfinin devreye girme esnasında  hata verdiğini ve ateşleme işlemini kestiğini belirten hata kodudur. Bu durumda gaz valfinde sorun var ve değişimi gerekmektedir diyebiliriz. Cihaza müdahele etmemeniz gereken bir durum olduğu için direkt Eca kombi servisiyle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 

Fortius

Baca gazı arızası

T6 Arıza Kodu : Baca gazı sensöründe sorun olduğunda yada bacada tıkanma olduğunda Fortius kombi ekranında T6 hata kodu belirmektedir. Bu durumda yardım için Eca kombi servisini aramalısınız.

T2 Arıza Kodu : Baca gazının aşırı ısındığı durumlarda Fortius kombi ekranında T2 arıza uyarısı belirmektedir. Bu durumda kombi bir süreliğine bloke olmuş yani  çalışmasını durdurmuş olabilir. Bu durumda tüketici olarak Eca kombi servisini aramalı ve yardım almalısınız.

Fortius kombi kodları, Fortius arıza kodlarının anlamları

Fortius kombi hata kodları

E4 Arıza Kodu : Fan motorunun çalışma esnasında yolladığı basınç sonucu prosestatın kontakları kapatmaması sebebiyle Fortius kombi ekranında E4 uyarı kodu görünmektedir. Bu durumda prosestatta sorun var ve değişimi gerekiyor diyebiliriz. Eca Fortius kombi servisini aramalısınız.

E5 Arıza Kodu : Fortius kombi ekranında bu arıza kodu görünüyorsa hava prosestatında sorun var demektir. Cihazın hava akımının kontrolünü yapan bu parçada sorun olduğunda kombi bu uyarı kodunu vermektedir. Eca kombi servisine (0216) 318 43 01 numaralı telefondan ulaşarak yardım almalısınız.

Sıcaklık

E3 Arıza Kodu : Cihazda aşırı ısınma sebebiyle limit termostatın devreye girerek kombiyi kapattığını belirten hata kodudur. Bu arıza kodu kombi ekranında belirdiyse aşırı ısınmadan kaynaklı limit termostatın cihazı kilitlediğini söyleyebiliriz. Bir süre kadar beklemelisiniz. Cihaz kendi kendine düzelip çalışacaktır. Sorun düzelmez ve devam ederse Eca servisini aramalısınız.

T1 Arıza Kodu : Fortius kombi ekranında bu arıza kodu var ise kombi aşırı ısınma ikazı veriyordur. Bu durumda cihazın çok ısındığını söyleyebiliriz. Bir süre bekleyin, sorunun düzelmediği durumlarda Eca Fortius kombi servisini arayınız.

T3 Arıza Kodu : Kalorifer tesisatını ısıtma görevinde olan sensörde sorun olduğunu bildiren hata kodudur. Bu durumda petekleriniz çalışmaz. Sensör değişimi gerekmektedir. Bunun için de Eca kombi servisini aramalısınız.

T5 Arıza Kodu : Kombide sıcak su için çalışan parçalardan biri olan sıcak su sensöründe arıza olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda sensörün değişmesi ile sıcak su problemi ortadan kalkacaktır. Bu durumda yardım ve destek için Eca Fortius kombi servisini aramalısınız.

T7 Arıza Kodu : Fortius kombide bu uyarı kodu belirir ise bu dış hava sensörünün arızalı olduğu anlamına gelmektedir. Tüketici olarak cihaza müdahele etmemeli ve bir an önce Eca Fortius kombi servisini aramalısınız.

Alev Denetimi Problemi

E1 Arıza Kodu : Cihazın ateşleme işleminden sonra alev oluşturmadığını alevin söndüğünü belirten uyarı kodudur. Bu şekilde Fortius kombiden sıcak su alınamaz aynı zamanda petekler ısı sağlamaz. Sorunun hem teşhisi hemde çözümü için Eca kombi servisini arayınız.

E2 Arıza Kodu : Fortius kombide yanlış alev ikazı olduğunu bildiren uyarı kodudur. Bu durumda kombi elektronik kart arızası sebebi ile bu hata kodunu veriyor diyebiliriz. Eca kombi servisini aramalı ve bu konuda yardım almalısınız.

D1 Arıza Kodu : Fortius kombi alev alma sırasında alev alma sisteminde hata uyarısı veriyor. Cihaz bu durumda alev sağlamadığı için verimli olmaz. İyonizasyonda, gaz valfinde yada elektrotlarda sorun olabilir. Bu durumda Eca kombi servisini aramalı ve yardım talebinde bulunmalısınız.

Elektriksel Arıza

C1 Arıza Kodu : Fortius kombide önemli olan ve tüm parçaların bağlı durumda olduğu ana karttan bilgi alınamadığını belirten hata kodudur. Bu durumda kart arızalı diyebiliriz. Eca Fortius kombi servisini yardım için aramalısınız.

A1 Arıza Kodu : Kombiye ulaşan voltajın olması gereken değerin altında olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda cihaz belirli süre kadar kullanım dışı olabilir. Bu konuda sizlere önerimiz voltajı düzenlemeye yarayan regülatör kullanmanızdır. Regülatör cihazı sayesinde voltaj sorunlarına son verebilir bu durumu bir daha yaşamayabilirsiniz. Bunun içinde Eca kombi servisini arayarak bilgi ve yardımları alabilirsiniz.

Su Basıncı Hatası

P1 Arıza Kodu : Kombide bulunan su miktarının olması gereken bar seviyesinden az olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda kombinin alt bölümünde bulunan doldurma musluğu ile cihaza su basmalı basınç değerini 1.5 bara getirmelisiniz. İşlem sonrasında cihaz hemen ateşleme yapacak ve çalışacaktır. Sonrasında ise ekrandaki P1 uyarı kodu silinecektir.

Gaz Valfi Arızası

Y1 Arıza Kodu : Fortius kombide gaz armatürünün devreden çıkması ve kombinin çalışmasını etkilediğini belirten hata kodudur. Gaz armatüründe sorun olabileceği için cihaza müdahele etmemeli ve Eca kombi servisinin (0216) 318 43 01 numaralı telefonunu arayarak yardım talebinde bulunmalısınız.

 

Fortius Plus

t6 Arıza Kodu : Baca gazı sensörünün kısa devre yapması ya da açık kalması durumunda kombi ekranında yer alan arıza kodudur. Kullanıcı olarak müdahale edebileceğiniz bir durum yoktur. Eca kombi servisini aramalı ve yardım istemelisiniz.

t2 Arıza Kodu : Baca gazı sensörü aşırı ısındığında Fortius Plus kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Kombiye bir süre müdahele etmeden bekleyin. Sorunun düzelmediği durumlarda ise mutlaka Eca kombi servisini arayın.

e4 Arıza Kodu : Hava prosestatı ile alakalı bir sorun olduğunda Fortius Plus kombi e4 uyarı kodunu vermektedir. Hava prosestatı kontakları açık yada kısa devre yapmış olabilir. Bu durumda direkt olarak Eca kombi servisini aramalısınız.

Fortius Pplus Arıza Kodlarının Anlamları

e3 Arıza Kodu : Kombide aşırı ısınma meydana geldiğini belirten hata kodudur. Bu durumda limit termostatı cihaza zarar vermemesi açısından hemen devreye girer ve cihazın çalışmasını durdurarak cihazı kilitler. Yaklaşık olarak bir saat kadar beklemelisiniz.  Bir saat geçtikten sonra cihaz düzelmedi ise sorunun çözümü için Eca kombi servisini arayınız.

t1 Arıza Kodu : Fortius Plus kombide elektronik limit aşırı ısınmadan dolayı cihazın zarar görmemesi için cihazı devre dışı bırakmış demektir. Bir süre kadar beklemeniz gerekmektedir. Cihaz kendi kendine düzelebilir. Sorun düzelmiyor ise Eca kombi servisini aramalı ve yardım istemelisiniz.

t3 Arıza Kodu : Kalorifer sistemini ısıtan sensörde sorun olduğunu bildiren hata kodudur. Petekler bu şekilde yeterli ısıda olmaz yani ısıtma yapmaz. Bu sorunun çözümlenmesi için sensörün değişmesi gerekmektedir.  Bunun için Eca kombi servisini aramalısınız.

t5 Arıza Kodu :Bu durumda kombiden sıcak su alınamaz. Sıcak su sensörü ya arızalanmış yada kireçlenme olmuş diyebiliriz.  Bu durumda sensör değişimi gerekebileceği için Fortius Plus servisini aramalı konuyla alakalı olarak yardım istemelisiniz.

t7 Arıza Kodu : Dış hava sıcaklık sensöründe sorun olduğunda fortius plus kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Sorunun neden kaynaklandığını bulmak sorunun çözümlenmesini sağlamak için Eca kombi servisini aramalısınız.

e1 Arıza Kodu : Kombinin ateşleme yaptığını fakat alev algılamadığını bildiren arıza kodudur. Bu durumda cihazdan verim alamazsınız. Sorunun sebebi elektronik kart, iyonizasyon yada elektrotlar olabilir. Servis müdahalesi gerektiği için direkt olarak Eca kombi servisini aramalısınız.

e2 Arıza Kodu : Kombinin ateşlemeyi sağladığını, alevi algıladığını fakat yanlış alev ikazı verdiğini belirten arıza kodudur. Bu durumda elektronik kart zarar görmüş, bu yüzden hata verdiğini söyleyebiliriz. Eca kombi servisini aramalı sorunun hem teşhisi hemde çözümü için yardım almalısınız.

d1 Arıza Kodu : Fortius Plus kombinin alev alma sisteminde sorun olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda ateşleme elektrotları, hissedici yada iyonizasyonda problem olduğunu söyleyebiliriz. Eca kombi servisi tarafından müdahale edilmesi gereken bir konu olduğu için (0216) 318 43 01 numaralı telefonu aramalısınız.

c1 Arıza Kodu : Fortius Plus kombinin elektronik kartından bilgi alınamadığını belirten hata kodudur. Bu durumda kart arızalanmış, kilitlenmiş yada bağlantılarında kopma meydana gelmiş diyebiliriz. Eca kombi servisini arayarak bu konuda yardım almanız gerekmektedir.

a1 Arıza Kodu : Fortius Plus kombide a1 uyarı kodu voltaj problemidir. Cihaza gelen voltajlar düşük olduğunda kombi bu uyarı kodunu verir. Bu durumda cihaza müdahaleniz söz konusu olmaz. Sorun düzelmez ise yapmanız gereken regülatör cihazı almak ve kullanmaktır. Sorun bu şekilde sık sık yaşanırsa ve siz regülatör cihazı kullanmazsanız kombinin elektronik kartı yanabilir. Regülatör cihazı hakkında bilgi ve yardım için Eca kombi servisini arayabilirsiniz.

p1 Arıza Kodu : Kombinin çalışması için içinde yeteri kadar suyun bulunmadığını bildiren arıza kodudur. Bu durumda tüketici olarak kombiye müdahale edebilir, kombinizin alt tarafında bulunan doldurma musluğunu açarak kombiye su basabilirsiniz. Basınç değerinin 1,5 bar olması gerekmektedir. Kombi bu işlem sonrasında bu uyarıyı vermeyecektir. Sorun devam ederse kombiyi birkaç kez kapatıp açın sorun ortadan kalkacaktır.

y1 Arıza Kodu : Fortius Plus kombide gaz valfi sorunu yaşandığı anlamına gelen bu hata kodunda cihaz ateşlemede verimli olmaz. Bu sebeple de kombiden hem sıcak su alımı hemde ısınma ihtiyacı engellenir. Yani kombi hem sıcak su sağlamaz hemde ısıtma yapmaz. Bu durumda Eca kombi servisini arayarak yardım isteyiniz.